Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
Enginyurt: “Belediye başkanlığını Ünye'de MHP kazanacak’’
Enginyurt: “Belediye başkanlığını Ünye'de MHP kazanacak’’
6 Ağustos 2012 Pazartesi 09:51
MHP Ordu İl Başkanı Cemal Enginyurt, partisinin Ünye İlçe teşkilatının verdiği iftar yemeğinde, Ünye'de hedeflerinin yerel seçimde belediyeyi kazanmak olduğunu söyleyerek ‘’2013'ün Eylül ayında belediye başkanlığı seçimi var. Sayın başkanım söz verdi, belediye başkanlığı seçimini Ünye'de MHP kazanacak’’ dedi.
Enginyurt, bölge ürünü olan fındıkla ilgili olarak “Şimdi fındık bahçesinde 50 milyon liraya amele parasını veremeyecek durumdaki üretici bahçesini 2/3’e veriyor da alan yok” diyerek üreticinin zor durumda olduğuna dikkat çekti.

Ordu’nun büyükşehir belediyesi yapma çalışmalarına ilişkin Enginyurt, “Ordu’dakinin karnını doyuramayan iktidar, Ordu’da 870 bin nüfusu beş yılda 715 bine düşüren AKP iktidarı İstanbul’daki Ankara’daki Orduluyu getirip de İdris Naim Şahin’i Büyükşehir Belediye Başkanı yapma adına neyle doyurmayı vaat ediyor?” diye konuştu.

Enginyurt, MHP Ünye İlçe Teşkilatı tarafından Halil Efendi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar programına katıldı.

Programda yaptığı konuşmada fındığını toplamak için bahçeye giren üreticinin zor durumda olduğunu belirten Enginyurt, ‘’Fındık üreticisi yanıyor, fındık yanıyor. Üç gündür 4 TL’ye fındık satılıyor. Maliyeti 4 milyon 700 lira olarak açıklanmış fındık, bugün tüccarda 3.30 ila dört lira arasında alıcı olarak tüccar tarafından bekleniyor’’ dedi.

Fındık için iktidara seslendi

Fındık üreticisinin mağdur durumda olduğuna dikkat çeken Milliyetçi Hareket Partisi Ordu İl Başkanı Cemal Enginyurt, iktidarın bir an önce fındık üreticisine sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Hükümetin fındık üreticisini yalnız bıraktığını vurgulayan Enginyurt, şunları kaydetti:

‘’AKP’li Milletvekilleri başta İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin olmak üzere üreticinin hakkını savunmak adına hiç bir şey yapmıyorlar. Lafa gelince mangalda kül bırakmayanlar, üreticinin hakkını savunmaya gelince sus puslar. Milliyetçi Hareket Partisi iktidara giderken fındık yedi buçuk liraydı, mazotta 600 liraydı. Bugün fındık üç buçuk liraya düştü, mazotta dört lira oldu. Başbakan da almış eline iki üç tane simit, yanına da üç beş ekmek, hesap yapıyor. Bunların hükümetinde şu kadar simit alınıyordu, bizim hükümetimizde şu kadar simit. Şimdi fındık bahçesinde 50 milyon liraya amele parasını veremeyecek durumdaki üretici bahçesini 2/3’e veriyor da alan yok. Eskiden yarı yarıya verirdik de sıraya girilirdi ben alayım diye. Şimdi köydeki Mehmet Ağa, diyor ki işine bak sen, ben nasıl kalkarım bu masrafın altından. Peki AKP’liler ne yapıyor? Hala daha sanal tablo, ihracat artmış ithalat düşmüş, milli gelir artmış.’’

Büyükşehir için çarpıcı iddialarda bulundu

Ordu’nun büyükşehir belediyesi yapma çalışmalarını eleştiren Enginyurt, şunları söyledi:

‘’Bizi büyükşehir yapmaya kalkıyorlar. Ordu kalkınacak büyük şehir olacakmış. Ey İstanbul’daki Ankara’daki Ordulular diyor Ordu’ya gelin, büyükşehir olalım. Niye İdris Naim Şahin ağabeyimiz Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacak. 3. dönem de bitti ya, bir iş bulmamız lazım bu adama, bu saatten sonra ne yapacak? Yeni bir görev lazım. Ne olur bundan, Büyükşehir Belediye Başkanı. Tamam gelelim İstanbul’dan, Ankara’dan arkadaşlar soruyorlar, gelelim de bize ne iş vereceksiniz diyorlar, biz ne yapacağız çocuğumuza nasıl bakacağız diyorlar. MHP İl Başkanlığına geldiğim günden bu yana 300’ün üzerinde iş başvurusuyla karşılaştım. Ordu’dakinin karnını doyuramayan iktidar, Ordu’da 870 bin nüfusu beş yılda 715 bine düşüren AKP iktidarı İstanbul’daki Ankara’daki Orduluyu getirip de İdris Naim Şahin’i Büyükşehir Belediye Başkanı yapma adına neyle doyurmayı vaat ediyor? Neyi desteklediler şu ana kadar? Sorarsanız yol yaptık diyorlar. Yaptıkları yol da yalan. Ünye Akkuş, Fatsa- Çatalpınar- Kabataş, Korgan-Kumru- Niksar, Ulubey- Gürgentepe-Gölköy 10 yıl önceki gibi, ama Başbakan televizyonlara çıktı mı Bitlis’le Van arasında dağları deldik. Biz Ferhat olduk siz de Şirin. Bitlis’de dağları deldin de bizde dağları delmene de gerek yok. Niye yapmadın 10 yıldır yolları? Niye yapmadı biliyor musunuz? Nasıl olsa bu Ordu’lular veriyor oyu. Ama biz şimdi ortaya çıktık köy köy geziyoruz, halka anlatıyoruz gerçekleri.’’

Enginyurt, Ünye'de hedeflerinin yerel seçimde belediyeyi kazanmak olduğunu söyleyerek ‘’Biz inşallah ilk seçimlerde Ünye Belediye Başkanlığı'nı kazanarak düşmanlarımızı üzmeye devam edeceğiz. Ordu Belediye Başkanlığı'nı kazanarak üzmeye devam edeceğiz. 2013'ün Eylül ayında belediye başkanlığı seçimi var. Sayın başkanım söz verdi, belediye başkanlığı seçimini Ünye'de MHP kazanacak’’ dedi.

MHP Ünye İlçe Başkanı Nedim Can Ak Parti iktidarının yurt dışı politikalarını eleştirerek, şunları söyledi: “Son yıllarda süre gelen Adalet ve kalkınma partisi iktidarının sadece son günlerde ağır şekilde Türkiye’nin dış dünyada ve bölgede itilen rolünü üzüntüyle izlemekteyiz. Adalet Partisi 10 yıllık iktidarı döneminde çok fazla itibar kazandırdığı dediği, bölgede lider ülke konumuna getirdiği dediği Türkiye’yi ne hale getirdiler? Gelinen nokta malum, Türkiye üniter yapısının çok ciddi anlamda zedeleneceği bir süreci yaşamakta. 2009 yılında yarım kalan bir işimiz var. Yaklaşan yerel seçimlerde o yarım kalan işi bu ekiple, sizlerle, hemşerilerimizle tamamlamayı kendisine söz veriyoruz.

Programa MHP Ünye İlçe Başkanı Nedim Can, MHP Ordu Merkez İlçe Başkanı Halil Kalpaklıoğlu, Ünye İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, kadın kolları, üyeler katıldı.

 

 ÜNYE Kent Haber
YORUMLAR
Bu Habere Yorum Bulunmamaktadır. İlk Yorumu Yapan Siz Olun.