Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/unyekent.com/httpdocs/conn/level.php on line 31
ÜNYE Kent Gazetesi >>> KENTTE HABERİN MERKEZİ ll BİZDEN HABER VAR......
 
11 Kasım 2011 Pazar
MUHAMMED SIDDIK ÖZ
Bayramda hasta olmak
msiddikoz@gmail.com

Evet aziz okuyucularım, bu mübarek Kurban bayramında ufak bir rahatsızlık geçirerek maalesef bayramı hastanede ve evde geçirmek zorunda kaldım. Hamdolsun epey iyileştim ve Allah’ın izniyle yıkılmadım, ayaktayım. Çok şükür…

Arefe gününe kadar dört gün hastanede kaldım. Damarlarımdan birinde yağlanmadan dolayı bir daralma ve dolayısıyla tıkanma olmuş. Samsun’da Mediva Hastanesinde anjiyo yapıldı ve damar açıldı. Dört gün beni hastanede tedavi ve müşahade altında tuttuktan sonra dinlenmek üzere eve taburcu ettiler.

Şu anda Samsun’daki evimde istirahatteyim.  Bazen yatarak bazen ev içinde dolaşarak dinleniyorum. Tabii ki ilaçlarla tedaviye de devam ediyorum.

Bu arada gerek hastanede gerekse evde  ziyaretçilerim oldu. Çok şükür eş, dost, yakınlarım dostlarım  beni pek yalnız  bırakmadılar. Allah  kimseyi yalnız, yakınsız ve dostsuz bırakmasın.

Şu anda oldukça iyi sayılırım, hamdolsun. Bir hafta sonra kontrolden sonra  tekrar Ünye ye  geleceğim İnşallah.                  

Bu sırada evde  istirahat ederken Yakup Halıcı  kardeşimin yazılarını, diğer ‘Ünyelüler grubunun kurban ve bayram hakkındaki müsbet – menfii  maillerini okudum.Geçmiş olsun dileklerini  okudum takip ettim. Herkese  buradan da,  oradan da teşekkür  ediyorum.

Allah kimseye dert verip derman aratmasın. Doktorsuz,  hastanesiz   bırakmasın  (Ünye Devlet  Hastanesi hariç) nedenini  sonra  yazacaktım ama iki satırda özetleyeyim. Sonra  unutulur  yada  sıra  gelmez. Gelince de Ünye’ ye bizzat  Başhekimi  ziyaret edip teferruatını  anlatacağım.

Ben Pazartesi akşamı ambulansla acilen acil servisine şiddetli  göğüs ağrısıyla  getirildim. O akşamki iki pratisyen hekim arkadaş beni acilde 5 saat,  müşahade de bir saat olmak üzere  tam altı saat  beklettiler  ve akabinde de eve  gönderdiler. Tabii bu arada tetkikler tahliller yaptılar. Kalp grafiğimi çektiler. Ama asıl yapmaları gereken bu muydu?  Bu arada  bizim  Uzman doktorumuz  yok mu  haber  verdiniz mi? sorumuza “Biz takip ediyoruz,  gerekirse veririz”  dediler. Sonra da ‘Biraz düzeldiniz’ dediler ve  beni eve   gönderdiler. 

Sabah acele Samsun’a geldik Mediva Hastanesi’nde  doktor beni bir dakika  dinledi, yüzüme  gözüme baktı,  derhal operasyona aldı.  İki dakika geçmeden de; “Sen Kalp Krizi geçirmişsin”  dedi. 

Hemen Anjiyo yaptılar,  yarım saat kadar sürdü ve göğsümdeki ağrılar azaldı, sonra da geçti. Hemen yoğun bakıma yatırdılar. Dört gün sonra servise  özel odaya aldılar, ertesi günde Arife günü geldi  evde istirahate karar verip  taburcu  ettiler.

Şimdi Samsun’da  evde istirahat ediyorum. Bir hafta sonra  kontrol ve Ünye’ye döneceğim İnşallah. O zaman eş  dost  ve arkadaşlarla tekrar   görüşebilmek ümidi ve duasıyla hepinize sağlıklı ve  huzur dolu günler  bayramlar  diliyorum. Kalın sağlıcakla

 Bu Haber 1688 Kişi Tarafından Okundu.
YORUMLAR
Başlık : Geçmiş Olsun Tarih : 13 Kasım 2011 / Pazar Üye Adı :Mustafa Cemal
Geçmiş olsun baba. Allah sağlık sıhhat versin. Ömrün boyunca hayırlı hizmetlerinin devamını nasip etsin.
BU YAZARIN DAHA ÖNCEKİ YAZILARI