Şirin il Ünye’de yaşamak istiyoruz!

Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ünyeli Fırın İşletmecisi, İşinsanı Murat Yüksel, yıllardır en büyük hayalinin Ünye’nin il olması olduğuna vurgu yaptı.

GÜNDEM 18.09.2023 09:55:00 342 0

Ünye’nin il olmamasına yabancıların hayret ettiğini belirten Yüksel; “Bunu biz görüyoruz, yabancı konuklarımız görüyor. TÜİK görüyor. Geriye ne kalıyor? İl olmamız. Artık şirin il Ünye’de yaşamak istiyoruz” dedi.

Yüksel; “Ünye, il olduğunda tabi ki bizler ve çevre ilçeler bundan faydalanacak. Ama şu da bir gerçek ki sadece biz değil, bölgemiz ve ülkemiz Ünye ilinden ziyadesiyle faydalanacak, genel bir fayda ortaya çıkacaktır” şeklinde konuştu.

Yıllardır en büyük hayalinin Ünye’nin il olması, olduğuna işaret eden Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ünyeli Fırın İşletmecisi, İşinsanı Murat Yüksel, artık şirin il Ünye’de yaşamak istediğini söyledi.

Murat Yüksel, Ünye Kent Gazetesi’ne yaptığı açıklamasında şöyle dedi;

Yıllardır il olma hayaliyle yaşıyorum

“Benim yıllardır en büyük hayalim Ünye’nin il olmasıdır. Dolayısıyla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 100. yılda 100 il 1000 ilçe söylemi ve Türkiye'nin en önemli kurumu olan TÜİK'in yapmış olduğu açıklamada Ünye’nin il aday göstermesi üzerine hayalimin artık gerçeğe dönüşeceği günü heyecanla ve sabırsızlıkla bekliyorum. 

İl hakkımızı geri istiyoruz

Şunun altını özellikle çizmek istiyorum. Biz aslında yeni bir şey istemiyoruz. Ünye zaten ildi, istediğimiz elimizden alınan il hakkımızın geri verilmesi. 

Şirin il Ünye’de yaşamak istiyorum

Karadeniz'in incisi olan şirin Ünye’miz il düzeyinde olan, il görüntüsü veren bir kent. Ben yılların esnafıyım. Özellikle yabancı müşterilerimden ve konuklarımdan sık sık duyuyorum, ‘Bu şehir nasıl olmuş ta il yapılmamış? Bu ülkede o kadar çok il var ki, Ünye’nin çok çok gerisindeler.’ diyorlar. Bunu biz görüyoruz, şehrimize gelen konuklar, müşterilerimiz görüyor. TÜİK görüyor, devletimiz görüyor. Artık geriye ne kalıyor? İl olarak ilan edilmemiz… Artık şirin il, Ünye’de yaşamak istiyoruz.

Hak ettiğimiz yatırımlar engelsiz gelecek

Ünye il olduğunda mevcut gelişmişliğine bu büyüklüğüne yeni ilaveler olacak, Ünye’miz çevresindeki ilçeler ile birlikte çok daha büyüyüp gelişecektir. İl olmak demek, bir ilde hangi hizmetler veriliyorsa o hizmetlerin ve o hizmetlerle ilgili bütün kurumların, birimlerin, müdürlüklerin gelmesi, Ünye’de hizmet vermesi demektir. Bu sağlandığı takdirde il hizmetleri bütünüyle en yakınımızda olacak, Ünye’ye ve çevresindeki ilçelere yakın mesafeden hizmet aktarımı gerçekleşecektir. Bu çok önemlidir. Çünkü bu zamana kadar böyle bir haktan önemli ölçüde mahrum bırakıldık, hak ettiğimiz birçok yatırım ve hizmeti alamadık maalesef. İl olduğumuzda bütün bu yatırımlar ve hizmetler artık engelsiz gelmeye başlayacak.

Ünye’yi biz anlatmıyoruz…

Ünye’yi biz anlatmıyoruz, arşivler, yazılı belgeler anlatıyor. Tarihi derinliğini, yaşanan ard arda uygarlıkları, tarihi ve kültürel değerlerini, ülkemiz ve bölgemiz için stratejik konumunu, doğal zenginliğini, turizm değerlerini kitaplar yazıyor. Ayrıca Ünye, ‘Turizm Kenti’ olarak Meclis’ten kararı çıkan, bu yönüyle onaylanan bir kenttir. İl olduğunda bölgemizde turizmin merkezi Ünye olacaktır. 

Ünye iliyle genel bir fayda ortaya çıkacaktır

Sözlerimin sonunda şuna özellikle dikkat çekmek istiyorum. Ünye il olduğunda tabi ki bizler ve çevre ilçeler bundan faydalanacaktır. Ama şu da bir gerçek ki sadece biz değil, bölgemiz ve ülkemiz Ünye ilinden ziyadesiyle faydalanacak, yani genel bir fayda ortaya çıkacaktır.”

 

 


 • Salı 24.3 ° / 15 ° Güneşli
 • Çarşamba 24.4 ° / 14.6 ° Güneşli
 • Perşembe 25.3 ° / 15.8 ° Güneşli
 • BIST 100

  8148,5%1,36
 • DOLAR

  27,21% 0,21
 • EURO

  28,96% -0,18
 • GRAM ALTIN

  1682,08% 0,11
 • Ç. ALTIN

  2767,38% 0,07

Ordu

26.09.2023

 • İMSAK 04:47
 • GÜNEŞ 06:12
 • ÖĞLE 12:25
 • İKİNDİ 15:47
 • AKŞAM 18:28
 • YATSI 19:47