MHP’de Hacıimamoğlu güven tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi 14. Ünye İlçe Olağan Kongresi’nde mevcut İlçe Başkanı Avukat Murtaza Hacıimamoğlu yeniden başkan seçilerek yeni dönemi için güven tazeledi.

GÜNDEM 9.09.2023 18:58:00 987 0

Kongrede konuşan Hacıimamoğlu; “Milliyetçi ülkücü hareketin yolu hak yoludur, hakikat yoludur. Devletin yoludur. Kızılelmanın yoludur. En nihayetinde Allah’ın yoludur” dedi.         

Kongrede, bölgedeki yol çalışmalarına dikkat çeken MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, “Ünye-Akkuş-Niksar Yolu’nun yapılması lazım. Şimdi az da olsa çalışma başlatıldı. Buraya ödenek verilirse hızlıca bitirilecek” şeklinde konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Kongresi 09 Eylül 2023 Cumartesi günü yapıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede Divan Başkanlığı’na MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, başkan yardımcılıklarına MHP Ordu İl Başkanı Mehmet Özçelik, MHP Ordu Milletvekili Adayı Erol Bayram, Katip Üyeliklere ise Dinçer Kurucu ile Sezgin Yılmaz seçildi. 

Kongrede faaliyet ve mali raporları okunarak ibrası yapıldı. 

Mali raporda gelirler bağışlar 157.187 TL, giderler kira giderleri 55.770 TL, temsil ağırlama 88.500 TL, kırtasiye 436 TL, ısınma 12.481 TL, toplam giderler 157.187 TL olarak açıklandı. 

Kongrede ilk konuşmayı yapan Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanı Avukat Murtaza Hacıimamoğlu, şöyle konuştu; 

Bizim geçmişimizde riya, pazarlık yoktur; gözyaşı ve acı vardır 

“Bugün buraya liderimizin çağrısı, liderimizin davetiyle geldiniz. Fakat yalnız gelmediniz. Bir oldunuz, birlik oldunuz, beraber oldunuz, tek yürek oldunuz hep birlikte üç hilalin altında ülkücü oldunuz. Ülkücülük yalnızca Milliyetçi Hareket Partisi’nde olur dediniz ve Milliyetçi Hareket Partili olup geldiniz. 1969’dan bugüne kadar ne birikimimiz varsa, ödenmiş hangi bedelimiz, verilmiş hangi şehidimiz varsa acıyı aldınız geldiniz, mücadeleyi aldınız geldiniz, istiklal ve istikbal sevgisini aldınız geldiniz. İman ve ihlasınızı aldınız geldiniz. Bin kere, milyon kere hoş geldiniz. Milliyetçi Hareket davası kurulduğu günden bugüne kadar ülkesinin ve milletinin yanında olmuş, güçlü teşkilatlanmasıyla ihtiyaç duyulan her alanda ben de varım demiştir. Yapılamaz, aşılamaz ve çözülemez denen her sorun önce Allah’ın izni, sonra liderimiz Sayın Doktor Devlet Bahçeli Beyefendinin vizyon ve kararlılığı ve milletimizi desteği ve duası ile Allah’a şükürler olsun ki aşılmıştır. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi dünya siyaset tarihinde meşru ve anayasal bir siyasi partinin ödemiş olduğu en ağır bedelleri ödemiş bir siyasi partidir. İşte bu yüzden ısrarla söylüyoruz ki bizim geçmişimizde riya, pazarlık, ikbal ve istikbal beklentisi yoktur. Bizim geçmişimizde gözyaşı ve acı vardır. Diyoruz ki, yolumuz belli yönümüz bilinmektedir. Milliyetçi ülkücü hareketin yolu hak yoludur. Milliyetçi hareketin yolu hakikat yoludur. Devletin yoludur. Kızılelmanın yoludur. En nihayetinde Allah’ın yoludur.          

Kongreye katılan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı yaptığı konuşmasında; “Değerli Murtaza kardeşim geçmişinde pazarlık olmayan, vatanını düşünen, milletini önceleyen bir zihniyetle siyaset yapıldığını belirtti. Cumhur İttifakı aynı şekilde geçmişinde pazarlık olmayan ülkesinin varlığı, birliği ve bekası için yol yürüyen bir dava yolculuğudur” ifadelerini kullandı.

Milletvekili adayları Doğukan Ak ve Erol Bayram’da kısa bir konuşma yaparak partililere teşekkür etti. 

MHP Ordu İl Başkanı Mehmet Özçelik, konuşmasında şöyle dedi;

Bu teşkilat 31 Mart seçimlerine hazırlanacak

“10 Temmuz 2023 tarihinde Genel Başkanımızın liderliğinde MYK’nın almış olduğu karar doğrultusunda 09 Ağustos’ta Türkiye genelinde kongre süreci başlamıştı. Bizlerde Ordu’da 01 Eylül itibariyle kongre sürecine başladık. Bugünde son kongremiz olan Ünye ilçe kongremizi gerçekleştiriyoruz.  Bildiğiniz gibi 14 ve 28 Mayıs tarihlerinde iki önemli seçim atlattık. 14 Mayıs tarihinde yapılan seçimde Ordu’yu bir milletvekilimizle Gazi Mecliste temsil hakkı sağladınız. Hepinize teşekkür ediyorum. Yine 28 Mayıs tarihindeki Cumhurbaşkanlığı İkinci Tur Seçimimde de Cumhurbaşkanımızı tekrar seçerek Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılında Cumhurbaşkanı yaptık. Önümüzdeki süreçte de bildiğiniz gibi 31 Mart 2024 tarihinde bir yerel seçim olacak. Bu seçilen arkadaşlarımız öncelikle Milliyetçi Hareket Partisi’nin Ünye’de yerel seçimlere hazırlayacaklar. İnşallah Ünye’de Cumhur İttifakı ile birlikte tekrar belediye başkanlığını ittifak olarak kazanacağız. Aynı zamanda bu yönetim önümüzdeki üç yıl boyunca Milliyetçi Hareket Partisi’nin buradaki teşkilatı olacaktır.”

Ardından MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin mesajı salonda okundu.

MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, konuşmasında şunları ifade etti; 

Sonuna kadar emrinizdeyiz

 “Biz Ünye’mizin Ordu’muzun sorunlarının çözümü noktasından elimizden gelen gayreti ve çabayı göstereceğiz. Bölgeyi ilgilendiren yasal ve ahlaki olan tüm taleplerde sonuna kadar emrinizdeyiz. Ben Ordu’da ikamet ediyorum. Haftanın üç günü gideceğiz yasama görevimizi yapacağız. Ama dört günü yine Ordulu hemşehrilerimizle Ordu’nun sorunlarının çözümü noktasında sizlerle iç içe olacağız. Telefonlarımız 24 saat açık. 

5 ana stratejik hedefimiz var

Milliyetçi Hareket Partisi 55 yıllık bir davanın davacısıyız. Bizim kutlu hedeflerimiz var. Kızılelma ve turan ülkümüz var. 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişiminden sonra oluşturulan Cumhur İttifakı ile birçok kazanımlar elde ettik. Bunlardan en önemlisi Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli bu seçimlere giderken; ‘Milliyetçi Hareket Partisi’nin beş ana stratejik hedefi vardır. Bunlardan bir tanesi Cumhur İttifakı Ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi. İkincisi terörle mücadele. Üçüncüsü yeni anayasa. Dördüncüsü yeni ekonomik model ve beşincisi huzur’ demişti. 

20 belediyenin 20’sine de talibiz

Biz bu bölgenin sorunlarını biliyoruz. 31 Mart seçimlerine ittifakla veya ittifaksız gitsek te MHP Ordu’da 20 tane belediyenin tamamına aday gösterecek. Ama benim şahsi tahminim ittifakla gidileceği. Ordu’da 20 belediyenin tamamına Cumhur İttifakı olarak talibiz. Merkezden yerel bu hizmetlerin götürülmesi noktasında çalışma ve çabalarımızı göstereceğiz.

Ünye Akkuş Niksar Yolunun yapılması lazım

Ordu’da Karayollarımızın 22 tane büyük şantiyesi var. Bu şantiyeleri, inşallah işlerini bitirip buradan göndermemiz lazım. Cumhur ittifakı olarak el ele vereceğiz ve bu şantiyelerin ödeneklerinin çıkarılması için elimizden geleni yapacağız. Ünye-Akkuş-Niksar Yolu’nun yapılması lazım. Şimdi az da olsa çalışma başlatıldı. Buraya ödenek verilirse hızlıca bitirilecek. Ünye-İkizce-Yoğunoluk Yolu var. Bu yolunda bitirilmesi lazım. Ünye-Çaybaşı-İlküvez yolu var. 

Ünye Limanı bölgeyi uçuracak…

Seçimden önce Ünye Serbest Bölge ilan edildi. Bunu değerli buluyorum. Ünye Limanı bölgeyi ve Ordu’yu uçuracak bir proje. Büyükşehir belediyemiz bu limanı tamamlamaya çalışıyor. İnşallah Karadeniz-Akdeniz yolu tamamlandığında Ünye Limanı da tamamlandığında daha iyi olacak. 

Ünyeli işadamlarımıza sesleniyorum, buralara yatırım yapsınlar. Yine tersane çalışmaya başladı. Orası tam manasıyla bitirilirse 500 kardeşimize iş imkanı olacak. Onun için Ünye’mizin önü açık. Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmalar sürüyor. Ünye’miz ve Ordu’muz denize kıyısı olan bir yer. 7500’ün üzerinde balıkçılık yapan kardeşimiz var. Ama balıkçı barınaklarımız yetersiz. Bunları büyütmemiz lazım. Yenilerini inşa etmemiz lazım.”

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Tek liste ile girilen seçimde mevcut başkan Avukat Murtaza Hacıimamoğlu güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

 

Seçim sonrası Ünye KENT Gazetesi’ne açıklama yapan MHP Ünye İlçe Başkanı Avukat Murtaza Hacıimamoğlu, şunları söyledi; 

Güçlü yönetimle yolumuza devam edeceğiz 

“14. Olağan kongremizi yüzümüzün akı ile tamamlamış bulunuyoruz. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar halkımızın içinde olduk, yaralarına merhem olduk ve insanımızı önceleyen bir bakış açısı ile hizmet etme gayreti içinde bulunduk. Bundan sonraki süreçte de güçlü yönetimim ile birlikte aynı hissiyat ve duyguyla hizmet edeceğiz Bu ulvi göreve beni layık gören Genel Merkezimin üst düzey yöneticilerine beni yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum.” 

Kongreye MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, MHP Ordu İl Başkanı Mehmet Özçelik, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan, AK Parti Ünye İlçe Kadın Kolları Başkanı Eczacı Neşe Akgül Tiyaloğlu, ilçe başkanları, oda başkanları ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.     

Başkan Murtaza Hacıimamoğlu’nun listesi ise şu şekilde oluştu;

Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanlığı

14. Olağan Kongresi Yönetim Kurulu Listesi

Başkan; Murtaza Hacıimamoğlu

Yönetim Kurulu Üyeleri; Abdulhamit Karaca, Aydın Bilgiç, Eyüp Öztürk, Güray Taslı, Harun Güneysu, Hüseyin Çolduk, İrfan Gördü, Mehmet Aksu, Mehmet Güzel, Mehmet Ocak, Mehmet Alper Can, Mustafa Uslucan, Ozan Tapcı, Recai Özdemir, Sevgi Torun, Cengizhan Sarı, Fatih Yılmaz, Metin Koç

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler

Ertuğrul Odabaşı, Gökhan Baltacı, Emrah Açıkgöz, Cihan Yüksel, Caner Karakullukçu, Erkan Sarı, Selahattin Hamarat, Emine Cansız, Mehmet Cuhacı, Fatih Dönmez, Mustafa Musaoğlu, Ahmet Yılmaz, Sami Bakırcı, Sezai Akten, Mustafa Bosçu, Nadir Yılmaz, İbrahim Bulum, Murat Karakaş

Ünye KENT Haber/Ömer Güney


 • Salı 24.3 ° / 15 ° Güneşli
 • Çarşamba 24.4 ° / 14.6 ° Güneşli
 • Perşembe 25.3 ° / 15.8 ° Güneşli
 • BIST 100

  8148,5%1,36
 • DOLAR

  27,21% 0,21
 • EURO

  28,96% -0,18
 • GRAM ALTIN

  1682,08% 0,11
 • Ç. ALTIN

  2767,38% 0,07

Ordu

26.09.2023

 • İMSAK 04:47
 • GÜNEŞ 06:12
 • ÖĞLE 12:25
 • İKİNDİ 15:47
 • AKŞAM 18:28
 • YATSI 19:47