Ünye ilinin kimseye zararı olmaz!

Karadeniz Teknikerler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Teknikerler Derneği Başkanı Musa Kıranlı üzerine basarak vurguladı; “Ünye’nin il yapılmasının kimseye zararı olmaz, aksine faydası olur.”

GÜNDEM 8.09.2023 09:20:00 348 0

Ünye’nin ilinin, bölgedeki ilçelerde çok geniş bir alanda kabul gördüğüne işaret eden Kıranlı, harf sıralamasına göre Ünye’nin plaka numarasının 99’a isabet ettiğini belirterek, “Artık, 99 plakamızı takmak için sabırsızlanıyoruz” dedi. 

Kıranlı; “TBMM Başkanımız hemşerimiz Sayın Numan Kurtulmuş ve MHP Genel Başkan Yardımcısı hemşerimiz Sn. İsmail Faruk Aksu başta olmak üzere siyasi büyüklerimizden müjdeli haberi heyecanla bekliyoruz” ifadelerinde bulundu. 

 

Karadeniz Teknikerler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Teknikerler Derneği Başkanı Musa Kıranlı, Ünye’nin il yapılması ile ilgili açıklamasında, bölgede çok geniş alanda kabul gören Ünye’nin ilinin kimseye zararlı olmayacağını, aksine son derece faydalı olacağına vurgu yaparak, konuyla ilgili Ünye Kent Gazetesi’ne şunları söyledi, 

 

Teknikerler olarak 100. Yılda 100 il projesini destekliyoruz

“Türkiye’nin yüksek teknik eğitim gören nitelikli elemanlar topluluğu, özel sektörde ve kamuda gerek masa başında beyinen, gerek sahada bedenen bir çok başarılı proje ve uygulamalarda imzası olan, üretici işgücü, bilimin ve teknolojinin ana elemanları teknikerler olarak Cumhuriyetin 100. Yılında 100 il projesini destekliyoruz. 

Ünye, bölgemizdeki illere eklenirse bölgenin gücüne güç katacaktır

Trabzon, Rize, Ordu, Zonguldak ve Gümüşhane il teknikerler derneğinin bir araya gelerek kurmuş olduğumuz Karadeniz Teknikerler Federasyonu olarak;  Düzce, Bolu, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çorum, Amasya, Sinop, Samsun, Tokat, Giresun, Bayburt, Artvin ili sonrası Ünye ilimizin de bölgemizin gücüne güç katacağına, Türkiye Teknikerler Konfederasyonun en çok sayıda ilin temsil edildiği federasyon olacağına inanıyor ve Ünyeli olarak gururlanıyorum. 

Ünye’nin il olması gerekli olup, il olma gerekçelerini her gün gündemde tutan bölgemizin tek günlük yerel gazetesi olan Ünye Kent Gazetesine ve tüm görsel ve sosyal medya yerel basınımıza teşekkür ediyorum.

19 aday ilçe arasında Ünye de var…

Evet; il konusu kamuoyunun yakinen takip edip heyecanlandığı bir konu. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin önerisiyle Cumhur ittifakı tarafından Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılında 100 il ve 1000 ilçe için çalışma başlatıldı. Böylelikle Cumhuriyetin 100. Yılında 81 olan il sayısı 100'e, 922 olan ilçe sayısı 1000'e çıkarılacak. TÜİK verilerine göre il olmakla alakalı 8 ayrı kriteri karşılayan 19 ilçe arasında Ünye de var.

99 no’lu plakamızı takmak için sabırsızlanıyoruz

TBMM Başkanı hemşerimiz Sayın Numan Kurtulmuş ile MHP Genel Başkan Yardımcısı hemşerimiz Sayın İsmail Faruk Aksu başta olmak üzere tüm siyasi büyüklerimizin gayretleri ile tarihinde Sancakbeyliği olan Ünye’mizin, il olacak 19 ilçe arasında yer alacağına kesin gözüyle bakıyoruz, müjdeli haber için sabırsızlanıyoruz. Hatta yaptığımız çalışmada, il adayı ilçeler arasındaki harf sırasında 99 no’lu plaka sahibinin Ünye olduğu ortaya çıktı. Artık, 99 plakamızı takmak için gün sayıyoruz.

Herkes Ünye’nin il hakkının elinden alındığını bilir

Ünye ve çevresinde yaşayan herkes, geçmişte Ünye’nin il hakkının elinden alındığını bilir. Ve herkes yıllardır bu hakkın geri verilmesini istiyor. Nitekim dedelerimiz istedi, babalarımız istedi… Bugün de biz torunları il hakkımızın artık bir an önce verilmesini istiyoruz.

Ünye’nin il yapılması kimseye zarar vermez…

Ünye’nin il olması ile ilgili sürece dikkat ettiğimizde bölgemizdeki ilçelerde çok geniş bir alanda Ünye ili kabul görmüş ve destek bulmuştur. Bakın, sadece Ünye’de yaşayanlar değil çevre ilçelerimizden de Ünye Kent Gazetesinde her gün açıklama yapılıyor. Komşu ilçelerdeki siyasi parti ilçe başkanları, STK başkanları açıklamalarında Ünye il yapıldığı takdirde bölge için doğacak yeni imkan ve fırsatlara dikkat çekiyorlar. Bölgenin çok daha hızlı kalkınacağına ve kısa sürede büyüyüp gelişeceğine vurgu yapıyorlar. Baştan sona katıldığım ve çok doğru bulduğum açıklamalar bunlar. Şu bir gerçek ki Ünye’nin il olması bölgemizde ve yakın çevremizde hiçbir yere, kimseye zarar vermez, aksine bütüncül bir fayda sağlar.

Tabi yeni bir ilin haritasını devlet, devletin bu konudaki yetkili kurumları yapar. Buradan beri harita ifade etmemiz bu anlamda anlamsızdır. Ancak Ünye’nin il yapılmasının bölgemizdeki ilçelerde çok geniş bir alanda kabul gördüğüne şahit oluyoruz. Ben şahsen içimdeki arzuyu ifade etmekten geri duramıyorum. İstiyorum ki, İkizce, Çaybaşı, İlküvez, Tekkiraz, Salman, Akkuş, Kumru ve Terme olarak hep birlikte il olalım. Tekrar vurgulamak istiyorum; Ünye’nin il olması kimseye zarar vermez aksine faydalı olacaktır.”

Ankara’daki siyasi büyüklerimizden müjdeli haber bekliyoruz

Seçimlerden büyük başarıyla çıkan Cumhur İttifakı, refahı artırmak için yeni adımlar atmaya başladı. 28. Dönemin ilk grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, Cumhuriyet'in 100. yılına Türkiye'nin 100 ille girmesinin yakışık alacağını söyledi. Bahçeli'nin, "Cumhuriyet'in 100'ncü yıl dönümünde 100 maddelik anayasa teklif metnimiz de çoktan hazırlanmıştır. Yeni yüzyılda 100 il, 1000 ilçeden müteşekkil idari yapısıyla gücüne güç katmış bir Türkiye'yi inşa ve ihya etmemiz mümkündür" sözleri AK Parti'de karşılık bulmuş ve yeni yerel yönetimler yasasında düzenlemelerin yapıldığını ve Ekim ayında açılacak olan TBMM de konunun gündeme getirilerek TBMM onayına sunulacağını duymaktayız. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Cumhur İttifakına ve TBMM’ye güveniyoruz.

 


 • Salı 24.3 ° / 15 ° Güneşli
 • Çarşamba 24.4 ° / 14.6 ° Güneşli
 • Perşembe 25.3 ° / 15.8 ° Güneşli
 • BIST 100

  8148,5%1,36
 • DOLAR

  27,21% 0,21
 • EURO

  28,96% -0,18
 • GRAM ALTIN

  1682,08% 0,11
 • Ç. ALTIN

  2767,38% 0,07

Ordu

26.09.2023

 • İMSAK 04:47
 • GÜNEŞ 06:12
 • ÖĞLE 12:25
 • İKİNDİ 15:47
 • AKŞAM 18:28
 • YATSI 19:47